Biuro Biegłego Rewidenta Pańczak & Lisowska s.c.


Wystaw Komentarz
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: http://www.biurorewident.pl/
Dodano: 2018-02-22
Telefon: 516 146 730
Miejscowość: Wrocław
Adres: Mydlana 1
Kod pocztowy: 51-502

Źródła:
http://www.biurorewident.pl/
https://www.wroclaw.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99gowy


Autor: Dariusz Nowakowski


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

http://www.biurorewident.pl/

Nie każda firma ma księgowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest albo samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych, albo korzystanie z pomocy oferowanej przez biura księgowe. We Wrocławiu działa ich stosunkowo dużo, dlatego bez trudu można znaleźć dobre biuro dla siebie.

To, jak bardzo znamy prawo, przekłada się na to, czy dokumentacja w firmie jest przygotowana w sposób prawidłowy. Trzeba pamiętać, że poprawianie błędów w dokumentach na koniec roku rozliczeniowego jest prawdziwą katorgą i lepiej takich ekstremalnych przeżyć unikać. Niezwykle ważną kwestią jest to, aby rozliczenia i ewidencja były prowadzone w sposób ciągły tak, aby ich ewentualna korekta nie była trudna. Dzięki temu zachowuje się również porządek w dokumentach, który warto z pewnością mieć w razie kontroli ze skarbówki.

Dla wielu osób biura rachunkowe prowadzą księgi rachunkowe. Regularnie zajmują się księgowaniem i monitorowaniem operacji gospodarczych, odpowiednio je klasyfikując. Prowadzą również ewidencję podatku VAT czy środków trwałych. Na życzenie biura mogą przygotować zestawienia obrotu i sald oraz rachunki, które dotychczas nie zostały rozliczone. Jeśli decydujemy się przekazanie ksiąg rachunkowych w ręce pracowników biura, można liczyć niejednokrotnie na pełen profesjonalizm.

Dodatkowo biura księgowe we Wrocławiu zajmują się również prowadzeniem tzw. małej księgowości, która wiąże się z przygotowywaniem ewidencji przychodów i kosztów, podatku VAT. Biura mogą również dokonywać rozliczeń ZUS czy też podatkowych, a stosowne dokumenty będą przekazywane do skarbówki i ZUS-u.

Zawiłość przepisów prawnych potrafi niejedną osobę zaskoczyć. Nieznajomość prawa może być ze szkodą dla firmy, dlatego warto w wielu kwestiach zasięgnąć porady podatkowej. Jeśli jeszcze nie założyliśmy firmy, wówczas biuro rachunkowe może pomóc nam wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania. Z pewnością warto zdać się na wiedzę specjalistów. Na biurorewident.pl znaleźć można biuro rachunkowe, które zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i doradztwem podatkowym.


Podobne

Image

Lewkorp

Jagiellońska 3/8
Legnica